Prax v realite alebo realita v praxi

Autor: Barbora Kalčoková | 8.4.2013 o 20:05 | (upravené 8.4.2013 o 20:10) Karma článku: 5,81 | Prečítané:  552x

Blogovanie patrí v súčasnosti medzi obľúbené internetové aktivity. Netvrdím, že by ma nikdy neoslovilo, no spôsob uverejňovania vlastných myšlienok a názorov širokej verejnosti mi nikdy nebol veľmi blízky. Avšak na druhej strane si asi ako každý človek rada prečítam zaujímavé postrehy či pohľady na veci inými očami.

 

No školské povinnosti ma žiaľ (alebo našťastie?!) prinútili k vytvoreniu tejto webovej aplikácie. Úloha na predmet mediálnej produkcie totižto znela: ,,Založte si blog, ktorého téma bude z prostredia UCM." O našej univerzite i fakulte, ako som mala možnosť vidieť v príspevkoch od mojich spolužiakov, už bolo toho publikované celkom dosť. No aj ja som sa rozhodla nevyčnievať z davu a podobne ako väčšina z nás, splniť si svoju povinnosť.           

Ako som sa dostala k FMK? Viete, že ani presne neviem?! Nikdy nebolo mojím snom študovať oblasť masmédií, netúžila som sa stať mediálnou hviezdou, či nekompromisnou novinárkou... Vždy som však vedela, že chcem tvoriť, a že sa chcem venovať kreatívnej práci, ktorá ma nebude nudiť, a v ktorej sa budem môcť naplno realizovať. Postupom času však došlo k situácii, kedy bolo potrebné rozhodnúť sa, akou cestou sa budem uberať. A práve vtedy som sa dostala k tejto fakulte. Ponuka slovenských vysokých škôl, ktoré sa aspoň trochu zameriavajú na umelecké smery bola, a aj je mizerná. Nakoniec som dala prednosť FMK pred štúdiom architektúry. Áno, boli to úplne odlišné smery a aj dosť ťažké rozhodovanie. No skúsenosti, respektíve neskúsenosti so statikou, matikou či fyzikou ma nakoniec posunuli správnym smerom.        

Dnes skutočne môžem povedať, že je to ten správny smer pre mňa. Síce neviem, čo mi prinesie budúcnosť, no kto má dnes budúcnosť istú?! Štúdium na FMK na rozdiel od ostatných slovenských univerzít študentom ponúka nielen teoretickú základňu, ale aj realizáciu nadobudnutých vedomostí v praxi, ktorá je pre študentov nenahraditeľná. Či už sú to jednotlivé kabinety, kde si môžu študenti na vlastnej koži vyskúšať organizovanie eventov, vyhľadávanie sponzorov a iné marketingové aktivity, časopis atteliér, ktorý sa svojím profesionálnym spracovaním a úrovňou zaraďuje medzi najlepší vysokoškolský časopis, rádio Aetter umožňujúce spolupracovať na obsahu a vysielaní vlastnej rozhlasovej stanice FMK, či HD štúdio, ktorého činnosť sa v týchto dňoch začína rozbiehať.      

Vďaka spomínaným možnostiam, ktoré fakulta ponúka som mala aj ja možnosť nahliadnuť do rôznych oblastí spojených s mediálnou činnosťou, a tak zistiť, aká práca mi vyhovuje najviac. Veď kým sa dá, treba skúšať. A práve štúdium by malo študentom poskytovať priestor nato, aby si mohli vyskúšať to, čo bude ich nasledujúcim zamestnaním.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?